Business Lease servis počas aktuálnej situácie COVID-19

My v Business Lease chápeme a podporujeme súčasné vládne opatrenia a aj počas akuálnej situácie budeme maximálne zabezpečovať starostlivosť o Vás a váš vozový park v súlade s aktuálnymi opatreniami.

Aj počas krízy sa riadime hodnotami Business Lease a je pre nás dôležité zabezpečiť maximálnu mobilitu pre všetkých našich zákazníkov a vodičov.

Nižšie nájdete aktuálne informácie o rozsahu služieb, ktoré a v akom rozsahu v súčasnej situácii Business Lease Slovakia zabezpečuje:


Opravy a údržba vozidiel, pneuservis, cestná asistencia, hlásenie PU

Opravy a údržba vozidiel, pneuservis – podľa aktuálneho nariadenia Vlády SR sa obmedzenia netýkajú pneuservisov, autoservisov ani odťahovej služby. To znamená, že služby našej servisnej siete môžete využívať aj naďalej.

Evidujeme však určité obmedzenia služieb, o ktorých vás chceme informovať:

 • mnohé servisy pre nedostatok personálu skrátili svoju pracovnú dobu
 • služba pick-up servis nie je odporúčaná pre riziko prenosu vírusu a mnohé servisy ju aktuálne neponúkajú. Preto je potrebné vozidlo do servisu priviezť osobne.
 • prijatie do servisu sa deje výlučne bez osobného kontaktu s prijímacím technikom, čo má každý servis vyriešené svojim vlastným spôsobom
 • po každom servisnom úkone bude vozidlo po dohode s vodičom vydezinfikované, aby neprišlo k možnému prenosu vírusu (táto dezinfekcia je spojená s dodatočnými nákladmi, ktoré nie sú súčasťou štandardnej leasingovej splátky)

Z uvedených dôvodov si vás dovoľujeme požiadať, aby ste vždy zvážili, či je servis vozidla nevyhnutný, resp. sa o ňom poradili s nami.

Tiež vás prosíme o ohľaduplnosť voči servisným partnerom, ktorí v tomto náročnom období pre nás zabezpečujú služby najlepšie ako vedia a rešpektujte, prosím, ich pokyny a bezpečnostné či hygienické štandardy, ktoré má daný servis nastavené.

Do servisu sa objednávajte prostredníctvom nášho Business Lease Call centra na čísle 02 / 5810 3810. Pracovníci call centra vás objednajú prípadne usmernia, nakoľko disponujú  informáciami o  aktuálnom stave v servisnej sieti.

Viac info k nášmu call centru nájdete tu:  https://www.businesslease.sk/wp-content/uploads/documents/call-centrum-letak.pdf

Cestná asistencia funguje bez obmedzenia na čísle: 02 / 20 99 22 99

Hlásenie poistných udalostí funguje bez obmedzenia cez link: www.bl-poistenie.sk


Sezónne prezúvanie

Naši zmluvní partneri z oblasti pneuservisov nie sú aktuálne kapacitne ani technicky schopní realizovať sezónnu výmenu pneumatík, čiže aktuálne nie je možná výmena pneumatík/kolies zo zimných na letné.

Prosíme Vás preto o trpezlivosť, o opätovnej možnosti výmeny pneumatík vás budeme včas informovať.

Ostatné služby ako opravy pneumatík, defektov alebo výmeny zjazdených pneumatík sú u všetkých našich partnerov DOSTUPNÉ aj naďalej, samozrejme ale pri splnení predpísaných hygienických podmienok.


 

Odovzdávanie nových vozidiel a obchodná činnosť

REGISTRÁCIA nových vozidiel je opäť MOŽNÁ !!! Všetky informácie vám poskytne náš sales team.

OSOBNÉ ODOVZDANIE NOVÝCH VOZIDIEL: z hygienických dôvodov a v zmysle platných nariadení je osobné odovzdanie možné buď v priestoroch dealera alebo v našom Centre odpredaja vozidiel na Galvaniho 6 v Bratislave.

Objednávky na nové vozidlá prijímame, avšak s predĺženou dodacou lehotou. Na základe aktuálnych informácií nevieme momentálne stanoviť dobu výroby a dodania nového vozidla. Pri už zrealizovaných objednávkach preverujeme dopad uzatvorenia výrobných závodov na dodávky vozidiel a dotknutých klientov budeme o termíne dodania nového vozidla / nových vozidiel informovať.

Náš obchodný tím disponuje vždy aktuálnou širokou ponukou skladových vozidiel, v prípade potreby riešenia okamžitej mobility bez potreby čakania.

Nakoľko  zabezpečenie mobility našich klientov bez akýchkoľvek obmedzení je pre nás prioritou, poskytujeme možnosť predĺženia kontraktu na aktuálne vozidlo v operatívnom leasingu prípadne možnosť využitia krátkodobého prenájmu z našej autopožičovne BusinessRent (viď viac informácií nižšie).

Neváhajte kontaktovať náš obchodný tím ohľadom vašich požiadaviek, náš obchodný tím pracuje v plnom nasadení aj bez osobného kontaktu. Všetky maily a telefonáty vybavujeme každý pracovný deň v štandardom čase od 9h do 17h.

Osobné stretnutia s klientami a prospektami sú pozastavené do odvolania. Ako alternatívu však ponúkame využitie video hovorov 😊


Vrátenie vozidla po ukončení operatívneho leasingu, Galvaniho 6, Bratislava

VRÁTENIE vozidiel a PREDOBHLIADKY vozidiel pred vrátením vo všetkých lokalitách, vrátenie vozidiel v lokalitách Bratislava a Košice, sú úplne POZASTAVENÉ AŽ DO ODVOLANIA.

V prípade rezervovaných termínov na vrátenie vozidiel tieto budeme riešiť individuálne. O ďalšom postupe a prípadných zmenách Vás budeme čo najskôr informovať emailom a telefonicky.


Jazdené vozidlá po operatívnom leasingu, Galvaniho 6, Bratislava

Opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19 berieme vážne a rešpektujeme preventívne opatrenia Vlády SR. Zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov a zamestnancov sú pre nás na prvom mieste a preto Business Lease Slovakia pozastavuje akékoľvek kontaktné aktivity týkajúce sa predaja vozidiel pomocou Centra na odpredaj vozidiel na Galvaniho 6 v Bratislave a zároveň pokračuje ďalej v aktivitách, ktoré umožňujú bezkontaktný predaj vozidiel svojim zákazníkom. www.autapooperaku.sk


Krátkodobý prenájom vozidiel, Galvaniho 6, Bratislava

PRISTAVENIE VOZIDLA

 • Vozidlá určené na krátkodobý prenájom oficiálne nepristavujeme, prevzatie a vrátenie vozidla vykonávame výlučne v priestoroch prevádzky BusinessRent na Galvaniho 6, Bratislava. 

ODOVZDANIE VOZIDLA DO KRÁTKODOBÉHO PRENÁJMU

 • Odovzdanie vozidla do prenájmu bude v priestoroch prevádzky BusinessRent na Galvaniho 6, Bratislava zabezpečené BEZKONTAKTNE – to znamená, že vozidlo bude k dispozícii na parkovisku, spolu s dokladmi a preberacím protokolom.
 • Po prebratí vozidla odovzdá vodič podpísaný protokol pri výjazde z parkoviska pracovníkovi autopožičovne.
 • Pri odovzdaní protokolu pracovníkovi autopožičovne vyžadujeme u klienta ochranné pomôcky tváre a rúk – rúško a rukavice.
 • Každé následné odovzdanie vozidla do prenájmu bude realizované najskôr 48 hodín od dňa objednania, aby bol k dispozícii dostatočný čas na vyčistenie a dezinfekciu vozidla.

PREVZATIE VOZIDLA PO UKONČENÍ KRÁTKODOBÉHO PRENÁJMU

 • Pri vrátení vozidla po ukončení prenájmu je možné iba nasledovným spôsobom – 48 hodín pred vrátením vozidla je vodič povinný informovať pracovníka autopožičovne o záujme vozidlo vrátiť a priviezť ho do prevádzky BusinessRent na Galvaniho 6, Bratislava.
 • Spätné prevzatie vozidla je možné iba nasledovnými spôsobmi:
 1. Bezkontaktne – klient vloží doklady do driver setu a spolu s kľúčmi od vozidla ich ponechá na čelnom skle. Pracovník autopožičovne vykoná obhliadku vozidla bez prítomnosti klienta a preberací protokol o vrátení vozidla zašle pracovník autopožičovne klientovi emailom.
 2. S ochrannými pomôckami tváre a rúk – klient aj pracovník autopožičovne budú chránení rúškom a rukavicami. Vrátenie vozidla ako aj obhliadku vráteného vozidla vykonajú na mieste a klient priamo na mieste podpíše odovzdávací protokol.

O forme prevzatia vozidla (bezkontaktne alebo s ochrannými pomôckami) sa klient dohodne vopred telefonicky s pracovníkom autopožičovne.

 • Po vrátení bude vozidlo zaslané na dôkladné čistenie a dezinfekciu pred ďalším prenájmom.
 • Vozidlá bez včasného informovania zo strany klienta, na základe oficiálneho vyjadrenia Vlády SR fyzicky nepreberáme.

Fakturácia služieb 

Vzhľadom k obmedzenému prístupu k službám Slovenskej pošty a s ohľadom na zabezpečenie bezproblémového doručovania faktúr, aktuálne zasielame faktúry za služby Business Lease Slovakia výlučne elekronickou formou.


Kontakt

V prípade akýchkoľvek otázok sa prosím obracajte na Vaše kontaktné osoby, našich Account manažérov a Sales Špecialistov.

Business Lease Slovakia s.r.o, Twin City Tower, Mlynské Nivy 10, 821 09 Bratislava

Business Lease Slovakia s.r.o, Business Centrum Košice, Štúrova 27, 040 01 Košice

Tel.: +421 2 5810 3810, E-mail: info@businesslease.sk

Kontaktujte nás

 • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.